دوشنبه, 5 آبان 1399
 |  رنگ  |  + . -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره
هشدار طغیان سیل
عضویت در کانون بازنشستگان
سال 99 جهش تولید
سد سفیدرود - سرریز نیلوفری سد
سد سفیدرود - منجیل
دریاچه سد سفیدرود
سد انحرافی پلرود استان گیلان
سد آیت الله بهجت (سد شهربیجار)

           

نقشه های GIS آب سطحی گیلان

نقشه(1)

نقشه پراکندگی چشمه ها در استان گیلان

 

        چشمه ها از بکرترین منابع آب هستند که اغلب از آن برای تامین آب شرب روستایی (تعداد 752 دهنه چشمه) و نیز شرب شهری (6 دهنه چشمه) استفاده می گردد. همچنین از چشمه هایی که دارای آبدهی بالاتری هستند به عنوان تامین آب اراضی کشاورزی و گاهاً دامداری استفاده می شود. بر اساس آماربرداری سال 1388 در استان گیلان 15793 چشمه وجود دارد. نقشه(1) پراکندگی چشمه ها را در شهرستان­های مختلف استان گیلان نشان می دهد.

نقشه(2)

نقشه پراکندگی مزارع پرورش ماهی غیر مجاز در استان گیلان-  پایان سال 1393

 

 

        در سال 1393 کلیه مزارع پرورش ماهی گرمابی و مراکز خدمات که از منابع آب سطحی بصورت غیرمجاز برداشت می نمودند توسط گروههای گشت و بازرسی شناسایی و با ورود به بانک اطلاعاتی ساماندهی شدند. بررسی آمار نشان می دهد که بیشترین تعداد برداشت های غیرمجاز توسط پرورش ماهی گرمابی و خدمات در شهرستان رشت و پس از آن شهرستان های فومن و شفت و کمترین تعداد در شهرستان تالش به چشم می خورد.

 

نقشه(3)

نقشه پراکندگی مجوزهای برداشت از منابع آب سطحی در استان گیلان- پایان سال 1393

 

 

        گروه حفاظت و بهره برداری از آبهای سطحی در راستای حفاظت وبهره برداری از منابع آب اقدام به صدور مجوز پس از طی مراحل قانونی صدور مجوز می نماید. منابع آبهای سطحی شامل رودخانه، کانال، نهر، زهکش، مخزن سد (سفیدرود منجیل)، آب بندان، دریا و پساب می باشد که به این موارد می بایستی  چشمه، چاه در بستر و حریم رودخانه، چاهک (چاه با برداشت از منابع آبهای سطحی) و چاه فلمن (Gallery Well)را نیز افزود.

 


    بازدید:9893

    تاریخ ثبت: 1394/03/12
    آخرین به روزرسانی: 1397/08/30